Ankstyvoje alkio stadijoje žmonės yra produktyvesni

Vasario 21, 2011

Dalintis su draugais | Facebook: LinkedIN: Twitter: Siųsti paštu: Spausdinti:

Yale‘io mokslininkai nustatė, kad alkis verčia peles ieškoti informacijos greičiau ir įsiminti ją geriau. Tai būdinga ir žmonėms. Tuščias skrandis išskiria hormoną greliną (angl. ghrelin), kuris inicijuoja apetito padidėjimą skatinančius signalus. Šį hormoną mokslininkai suleido pelėms ir nustatė, kad signalas apie alkį pasiekia ne tik primityviąją smegenų dalį, kuri užfiksuoja alkį (hypothalamus). Jis pasiekia ir smegenų dalį, atsakingą už mokymąsi, atmintį ir erdvinę analizę (hippocampus).

Taip dirbtinai alkanos pelės visose intelektinėse užduotyse pasirodė geriau už turinčias normalų grelino kiekį. Kai mes jaučiame, kad artėja alkis, mūsų kūnai persijungia į produktyvesnį paieškos režimą. Evoliucijos kontekste tai turi daug prasmės. Kai kurie biologai netgi tiki, kad žmogaus intelektas evoliucionavo dėl to, kad šis veiksnys darė protėvius geresniais medžiotojais ir rinkėjais.

Tyrėjai teigia, kad minėtus hormoninius atradimus galima naudoti pranašumui įgyti. Artėja egzaminas ar darbo interviu? Reikia patekti į ankstyvo alkio būseną. Tikėtina, kad tuomet būsite produktyvesni. Suprantama, kad vėlesnės alkio stadijos paverčia mus mieguistais, išsiblaškiusiais ir ne tokiais produktyviais, todėl reikia su savimi turėti užkandį, kuris padėtų išlaikyti šį nedidelio alkio jausmą.

Šaltinis: Shea, C. New York Times. Empty-Stomach Intelligence

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą
* pažymėtus laukus būtina užpildyti

  •