Tyrimo apie darbuotojų paieškos poreikį rezultatai

Gruodžio 14, 2010

Dalintis su draugais | Facebook: LinkedIN: Twitter: Siųsti paštu: Spausdinti:

Darbo portalas CV Market apklausė 432 įmones, kad įvertintų, kaip darbuotojų buvo ieškoma šiemet, ir išsiaiškintų darbuotojų paieškos poreikius kitiems metams.

Dažniausiai darbuotojai šiemet buvo ieškomi dėl rotacijos (53%). Dalis įmonių (28%) teigė sukūrusios visiškai naujas pozicijas, o dalis (30%) samdžiusios daugiau darbuotojų toms pačioms pozicijoms dėl darbų pagausėjimo. 34% apklaustųjų 2010-aisiais priėmė daugiau nei 5 darbuotojus, o 47% iki 5 darbuotojų.

Populiariausias kanalas darbuotojų paieškai šiemet buvo pažįstamų rekomendacijos. Pasinaudodami jomis 46% įmonių priėmė naujus darbuotojus. Internetas buvo antras pagal populiarumą kanalas darbuotojų paieškai. Per jį 2010-aisiais darbuotojus rado 43% apklaustųjų. 22% darbdavių įdarbino naudodamiesi darbo biržos paslaugomis, 12% atrankų agentūromis, o 11% per spaudą.

Net 73% darbdavių planuoja kitais metais ieškoti darbuotojų. Dažniausiai įmonės kitais metais rinksis internetą ir pažįstamų rekomendacijas darbuotojų paieškai (po 52% apklaustųjų). 25% ketina naudotis darbo biržos paslaugomis, 19% kreipsis į personalo atrankų agentūras, o 16% planuoja publikuoti savo darbo pasiūlymus spaudoje.

“Lyginant su šiemet, kitais metais įmonės žada intensyviau naudotis visais darbuotojų paieškos kanalais, kas rodo įsitikinimą, kad ateityje pritraukti geriausius specialistus reikės daugiau pastangų”, – teigia Simona Šimkuvienė, CV Market Lietuva filialo direktorė.

Komentarai:

  1. Marta

    Dalis specialistų išvyks į Vokietiją, kur nuo naujų metų mums bus atverta darbo rinka. Su vokiečių bendrovėm dėl aukštos kvalifikacijos specialistų konkuruoti sunku, dėl to ir reiks daugiau pastangų.

Parašykite komentarą
* pažymėtus laukus būtina užpildyti

  •