Kaip reaguoja investuotojai, kai į valdybą paskiriama moteris

Liepos 1, 2010

Dalintis su draugais | Facebook: LinkedIN: Twitter: Siųsti paštu: Spausdinti:

Nepaisant to, kad plačiai kalbama apie lyčių lygybę, į bendrovių valdybas dažniau patenka vyrai. Siekiant suvokti šį reiškinį buvo atlikta ne viena studija. Jose analizuojama, kokį poveikį moterų paskyrimas į valdybą didelėse bendrovėse turi jų finansiniam rezultatui.

Grupė tyrėjų vedami Harvardo socialogo Frank Dobbin ištyrė, kas atsitinka bendrovių akcijų kainai po to, kai moterys yra paskiriamos į bendrovių valdybą. Per metus nuo paskyrimo šių bendrovių akcijos linkusios šiek tiek atpigti. Ir tai yra nepaisant to, kad finansiniai įmonių rezultatai nepasikeičia.

Tyrimai psichologijos srityje rodo, kad žmonės naudoja stereotipus, spręsdami apie tariamus moterų ir vyrų galimybių skirtumus. Fondų valdytojų tendencingumas asocijuojant vyrus su lyderyste ir sėkme gali lemti nepalankią nuomonę apie bendroves, kuriose moterys yra skiriamos į valdybą.

Panašu, kad akcijų kainos mažėjimą labiausiai lemia investuotojai, laikantys santykinai mažus akcijų kiekius. Paaiškėjo, kad jie labiausiai vadovaujasi stereotipais. Priešingai nei jie, stambūs investuotojai užsiima lobizmu, siekdami, kad bendrovės, į kurias jie investuoja, diversifikuotų savo valdybą lyties atžvilgiu.

Tai paaiškinama ankstesnėmis studijomis. Jos parodė, kad bendrovių su dideliu moterų skaičiumi valdyboje finansiniai rezultatai geresni. Jų turto grąža, pardavimų pelningumas ir investuoto kapitalo grąža palankesni investuotojams lyginant su tomis, kuriose mažiau arba išvis nėra moterų valdyboje.

Šaltinis: Harvard Business Review, 2010 liepa-rugpjūtis

Raktažodžiai:

Parašykite komentarą
* pažymėtus laukus būtina užpildyti

  •